Adnan Januzaj, shënjestra kryesore e super klubit Italian

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Roma thuhet se po tenton ta transferojë Adnan Januzajn në këtë afat kalimtar.

Anësori shqiptar ka humbur vendin e titulluarit te Real Sociedadi dhe shumë shpejtë mund të largohet nga aty.

Sipas mediave në Itali, Giallorossët janë shumë të interesuar në transferimin e ish-anëtarit të Manchester United.

Roma po ashtu po tenton ta transferojë edhe Christian Pavon nga La Galaxy dhe Xherdan Shaqirin nga Liverpooli, por oferta për gjilanasin është refuzuar nga the reis.

Januzaj tani është bërë shënjestra kryesore e skuadrës italiane dhe marrëveshja mund të mbyllet qysh në javën e ardhshme. /Telegrafi/

Share.

Kommentarfunktion ist geschlossen.