Barcelona po e mbyllë transferimin e super lojtarit

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Barcelona thuhet se është shumë afër transferimit të Matheus Fernandes nga Palmerias.

Skuadra katalunase ka kohë që po e shikon nga afër lojën e lojtarit dhe thuhet se janë të bindur nga cilësitë e tij

Braziliani mund të luaj në tri pozicione si në të dy krahët e mesfushës dhe në pjesën defanzive.

Blaugranasit kanë filluar kontaktet e para me Palmerias dhe transferimi mund të mbyllet në vlerë e dhjetë milionë euro.

Kampioni i La Liga-së e sheh lojtarin si zëvendësues të Artuo Vidalit, që pritet të transferohet te Interi në këtë afat.

Transferimi i 23-vjeçari mund të mbyllet në javën e ardhshme, duke e lejuar kështu kilianin që të kalojë te Nerazzurët. /Telegrafi/

 

Share.

Kommentarfunktion ist geschlossen.