Është shkarkuar nga detyra kryetari i BFI-së, Sulejman Rexhepi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bashkësia Fetare Islame e ka shkarkuar nga funksioni kreun e tyre, Sulejman Rexhepi me shumicë prej dy të tretave të Riasetit, njofton Portalb.mk.

Deri në përgatitjen e zgjedhjeve, u.d. detyre do të jetë myftiu i Gostivarit, Shaqir efendi Fetahu.

Shkarkimi i kreut të BFI-së erdhi disa ditë pasi që Rexhepi u martua me një vajzë 50 vjet më të re, akt i cili u përfol shumë në rrjetet sociale dhe media.

Share.

Kommentarfunktion ist geschlossen.