FOTO/ Gjyqtari nxehet me tifozët, nxjerr pistoletën dhe i kërcënon në fushë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tifozët u nxorën në skenë, gjyqtari nxjerr armën: video virale në mediat sociale

Gjatë një ndeshjeje amatore të futbollit në Meksikë, disa tifozë super të shqetësuar kaluan paksa vijën e bardhë.

Në fakt, ata ishin pozicionuar në kufijtë e vijave të fushës. Dhe asgjë për t’u befasuar nga kjo ngjarje. Por surpriza erdhi kur gjyqtari nxori një armë, duke i urdhëruar ata të lëviznin dhe të pozicionoheshin mbrapa.

Pasi iu tregoi armën dhe i tregoi grupit të tifozëve që të tërhiqeshin, ai e vendosi përsëri revolen në pantallonat e shkurtra, sikur asgjë të mos kishte ndodhur. Gjyqtari ishte me profesion polic, ndaj edhe armën e kishte të punës.

E gjithë skena është filmuar.

Një rast i ngjashëm kishte ndodhur në Brazil gjatë një ndeshje futbolli (gjithashtu amatore) në Brumadinho, midis ekipeve të Brumadinho dhe Amantes da Bola. Një rast që ndezi shumë debate, kur   gjyqtari pasi u nxeh nxori armën. Gabriel Murta Barbosa Maciel, polic profesionist dhe anëtar i Federação Mineira de Futebol, një ligë amatore, humbi logjikën. Ai kishte dëbuar një lojtar të Amantes nga Bola dhe për këtë arsye ishte sulmuar nga një lojtar tjetër, që i ishte vënë me shkelma dhe grushte. I mërzitur, gjyqtari nxori armën duke bërë presion në fushë./noa.al

Share.

Kommentarfunktion ist geschlossen.