Haziri për qeverinë me AAK’në dhe Nismën: Koalicion i zorit

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka folur për koalicionin e mundshëm me Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, Nismën Socialdemokrate, Aleancën Kosova e Re dhe pakicat.

“LDK është e vetmja parti që arrin të sigurojë të ketë shumicën sot”, ka thënë Haziri.

“PDK-ja nuk ka partnerë. E vetmja parti që e përballon këtë shumicë është LDK-ja”, ka deklaruar ai në Rtv Dukagjini.

“Ne mund të ndërtojmë qeverinë. Është koalicion i zorit, nuk kemi zgjidhje, ta bëjmë njëher shumicën tani flasim”, ka thënë Haziri.

Share.

Kommentarfunktion ist geschlossen.