Ibrahimovic vs Kjaer – sot shokë skuadre, dikur i ndanin mezi në fushë!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Simon Kjaer tashmë është i Milanit.

Te Kuqezinjtë, qendërmbrojtësi i Danimarkës do të ketë shok skuadre një ndër më të mirët në histori, Zlatan Ibrahimovicin.

Me të, Kajer ka një të kaluar të hidhur mund të themi pasi sa herë janë përballur në fushë, diçka ka ndodhur mes tyre.

Rasti më i freskët është pak vite më parë në Europa League, Zlatan Ibrahimovic ishte pjesë e Manchester United, derisa Kjaer pjesë e Fenerbahçes.

U desh ndërhyrja e Jose Mourinhos, gjyqtarit e të tjerëve që gjërat më të përkeqësohen megjithëse Ibrahimovic paksa e ka për fyti dhe ia tërheq vëmendjen danezit.

Sido që të jetë, ata tani do të jenë shok skuadre të Milani dhe si profesionist të vërtetë, ajo që ndodh në fushë mbetet në fushë dhe së bashku, do të tentojnë të japin më të mirën për të këndellur Milanin. /Gazeta Express/

Share.

Kommentarfunktion ist geschlossen.