Iniesta kritikon Barcelonën për sjelljen ndaj Valverdes

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Andres Iniesta e ka kritikuar Barcelonën për sjelljën jo korrekte që po bën ndaj Ernesto Valverdes.

Spanjolli që luan aktualisht te Vissel Kobe ka thënë se mënyra se si klubi katalunas flet në publik për trajnerin është e shëmtuar.

“Mendoj se mënyra se si komunikon Barcelona për Valverden në publik është paksa e shëmtuar – ju duhet ta respektoni trajnerin aktual”, ka thënë ai në një intervistë për Onda Cero

Ernesto Valverde (Foto: marca.com)

 

“Bartomeu? Nuk bisedoj shumë me të, por raportet i kemi të mira, me të dhe personat e tjerë që janë te Barça”, ka shtuar më tej ai.

Valverde lidhet me një shkarkim nga Blaugranasit, derisa tentuar ta merrnin Xavi Hernandezin si trajner të tyre, mirëpo ky i fundit i refuzoi. /Telegrafi/

Share.

Kommentarfunktion ist geschlossen.