Kurti: Hiqet taksa, vendoset reciprociteti

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

 

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka marrë vendim që të hiqet taksa dhe të vendoset reciprociteti.

Kështu u bë e ditur përmes një konferencë për media nga Kurti, shkruan IndeksOnline.

“Ky vendim mbetet në fuqi deri më 15 qershor, deri atëherë mund të shofim si ka ecur mbarëvatja e këtij propozim vendimi.

Me Bosnjën dhe Hercegovinën hiqet tarifa 100% pa asnjë shtesë.”/IndeksOnline/

Share.

Kommentarfunktion ist geschlossen.