Qeveria Hoti do t’i ketë 22 ministri

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa, sot ka mbajtur takim me liderët e partive AAK dhe Nisma me të cilat synon të lidh koalicionin qeverisës.

Burmi të Gazeta Frekuenca brenda LDK-së bëjnë të ditur se LDK-ja është e interesuar që sa ma shpejt të arrijë koalicionin në mënyrë që të dërgoj tek presidenti garancin që i kanë 61 deputetë, dhe sa më shpejt të marrin dekretin nga presidenti Thaci.

Problem për këtë kolicion po del të jetë Lista Serbske që kërkon 4 ministri dhe AKR e Behxhet Pacollit që kërkon 5 ministri,

Share.

Kommentarfunktion ist geschlossen.